Svědectví o uzdravení na přímluvu
ctihodného P. Martina Středy

5. ledna 1996 jsem uklouzla ve městě na zledovatělém chodníku a velmi bolestivě jsem si pohmoždila levé rameno. V nemocnici mi dali pískový obvaz, který sahal od ramene až k pasu. Byl velmi nepohodlný a rameno velmi bolelo, takže jsem vůbec nemohla spát, jen sedět na lenošce v kuchyni. Protože intenzita záchvatů bolesti nepolevovala, sundala jsem si obvaz a oteklou ruku vložila do obkladu z kostivalu lékařského. Trošku to pomohlo, ale brzy jsem musela zase začít brát pilulky proti bolesti a takí jsem chodila na přikládání magnetu. Přes všechno léčení se bolest zvláště v noci stupňovala a postupně začala oslabovat srdeční činnost.

Postupně jsem byla stále unavenější a abych nebyla své dceři na obtíž, rozhodla jsem se zapojit do svého procesu uzdravování i ct. P. Martina Středu, kterého už ctím mnoho let a svěřuji mu své trampoty a starosti. Začala jsem se k němu pravidelně modlit a několikrát denně si přikládat na rameno relikvii s kouskem kůže P. Martina. Často jsem ho také vlastními slovy prosila, aby shlédl ze své nebeské slávy na mé utrpení a v duchu jsem navštěvovala jeho skleněnou rakev a ťukala na ni s prosbou o pomoc…
Asi po deseti dnech, ráno 22. března jsem zjistila velkou úlevu. Ruka byla okamžitě plně pohyblivá, jen s minimálním dozníváním bolesti. Celý den jsem tomu skoro nemohla věřit a teprve odpoledne jsem ukázala své rodině tento malý zázrak. Společně jsme pak velebili Pána a děkovali mu, že na přímluvu ct. Otce Martina Středy zázračně uzdravil mé pohmožděné rameno.

Toto je svědectví mé rodiny a přátel.

Julie Weinbergerová
bří Čapků 5, Brno 2